Kutsume esitama kandidaate Saare maakonna ettevõtlusauhindade konkursile

Saaremaa Vallavalitsus koostöös Saaremaa Ettevõtjate Liidu, SA-ga Saare Arenduskeskus, MTÜ-ga Saarte Koostöökogu, MTÜ-ga Visit Saaremaa, Muhu valla ja Ruhnu vallaga töötas 2019. a. välja ühtse Saare maakonna ettevõtjate tunnustusürituse kontseptsiooni, mille eesmärgiks on edukate ettevõtjate iga-aastane märkamine erinevate tunnustuskategooriate kaudu.

„Võitlus nähtamatu vaenlasega ja kehtinud ning kehtivate piirangute tõttu on Saaremaa ettevõtjad käesoleval majandusaastal pannud eriliselt keerulisse olukorda,“ sõnab SA Saare Arenduskeskuse juhataja Rainer Paenurk. „Ettevõtja ei anna aga alla ja otsib uusi võimalusi, olles eeskujuks ja hoides toimimas majanduse. On ettevõtjaid, keda olukord tõsisemalt puudutanud ei ole, kuid ka neid, kel sellest kõigest väga keeruline välja tulla,“ lisab ta jätkates aga lootusrikkalt mõttega, et rasked ajad sünnitavad uusi lahendusi ja innovatsiooni ning visaduse, püüdluste ja keeruliste olukordade seljatamise eest tuleb ettevõtjaid märgata ja tänada. 

Samal arvamusel on ka abivallavanem Kristiina Maripuu, tundes heameelt, et ettevõtlusauhindade konkurssi korraldatakse ka tänavu paljude partnerite koostöös. „Nüüd on kõigil soovijail hea võimalus anda märku ettevõtjatest, kes on oma tegevusega silma jäänud ning keda sooviks selle eest esile tuua ja tänada. Hea sõna annab alati hoogu juurde!“ kutsub Maripuu üles kandidaate esitama. „Märkamist ja tunnustamist on vaja – keerulisel ajal seda enam,“ on abivallavanem veendunud.

Ettevõtjaid tunnustatakse järgmistes kategooriates: aasta eksportija, aasta startija, aasta tööandja, aasta investeering/investeerija/arendusprojekt, aasta uuendaja/novaator/rohetehnoloogia rakendus, aasta turundustegu/koostööprojekt/turundaja, aasta inimene/tegu turismis (turismiedendaja/ turismiarendaja), parim toiduaine, parim toode/teenus, aasta parim maksumaksja (selgub Äriregistri/MTA andmete põhjal), aasta ettevõte, haridusuuendus või noorte ettevõtlikkust edendav tegu (alates 2020). 

Kandidaate võivad esitada kõik asutused, ettevõtted, kodanikuühendused ja eraisikud kuni 20. septembrini. Võitjad kuulutatakse välja ettevõtlusnädala järgselt oktoobris 2020.  

Lisainfo, kategooriate kirjeldused ja kandidaatide esitamise vormid on leitavad: https://minusaaremaa.ee/teenused/ettevotjate-tunnustamine/

 

LISAINFO: Renate Pihl, renate.pihl@saaremaavald.ee, tel 452 5032

Ole kursis oluliste uudistega,
liitu meililistiga!web by Elixir